Kūrybinės dirbtuvės „Dvaras – kultūros židinys“ Klaipėdoje

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus – vienas iš šio projekto partnerių.
      Viešoji įstaiga „Menų gatvė“, gavusi dalinį rėmimą iš Klaipėdos miesto savivaldybės biudžeto, pakvietė jaunuosius menininkus (dailės, fotografijos, muzikos, literatūros, aktorinio meistriškumo atstovus) dalyvauti kūrybinėse dirbtuvėse, kurios buvo organizuojamos Klaipėdos dvaruose.
      Kultūros projektu – kūrybinės dirbtuvės „Dvaras – kultūros židinys“ – buvo siekiama sudominti ir paskatinti jaunimo domėjimąsi Klaipėdos apskrities dvarų kultūra bei jų istorija. Tikslinių grupių kūrybiškumas buvo skatinamas dvarų erdvėse, kuriant autentiškoje aplinkoje kultūrinį produktą: paveikslą, literatūrinius, muzikinius kūrinius, gimusius dvaro unikalioje aplinkoje.Keturių dienų trukmės kūrybinės dirbtuvės buvo skirtos gabiems moksleiviams, studentams (t.y. jaunimui nuo 14 iki 25 metų). Darbas buvo vykdomas kūrybinėse grupėse su vadovais. Kūrybinių grupių vadovai:  D. Andriulionis – dailės, Linas Švirinas – muzikos, Gytis Skudžinskas – fotografijos, S. Simanaitienė – literatūros, A. Mažonas – aktorinio meistriškumo.
      Kūrybinės savaitės metu (2009 m. birželio 29 d. – liepos 2 d.) pirmąją dieną dalyviai vyko į ekskursiją po šiuos Klaipėdos dvarus: Rumpiškės, Bachmano, Mažojo Tauralaukio, Gedminų, Budsargiai-Joniškės. Ekskursijai vadovavo žinomas Klaipėdos dvarų istorikas, knygos „Klaipėdos dvarai“ vienas iš sudarytojų – K. Demereckas. Kiekvieno apsilankymo metu pagal sudarytą programą dalyviai buvo supažindinami su dvaro istorija, erdvėmis. Rumšiškės dvare vyko darbas grupėse su kuratoriumi.
      Projekto metu akcentuota idėja – artumas Klaipėdos paveldui – dvarams per pasirinktą meno prizmę:
      - dailę;
      - muziką;
      - literatūrą;
      - aktorinį meistriškumą;
      - fotografiją.
      Baigiamasis kūrybinių dirbtuvių „Dvaras – kultūros židinys“ renginys vyko 2009 m. liepos 2 d., 14 val. Klaipėdos Rumpiškės dvaro menėje, kur plačiajai visuomenei buvo pristatyti sukurti jaunųjų dalyvių kultūriniai produktai.  Tai šio projekto kulminacija, kurio metu buvo atskleidžiami išgvildenti maži stebuklai, tai nepakartojama galimybė, kai Klaipėdos dvarai prabilo ir iš naujo atgijo Jaunųjų menininkų darbuose.
      Projekto tema: Jaunimo kūrybiškumo skatinimas ir kūrybinių dirbtuvių sukūrimas Klaipėdos dvaruose.
      Projekto idėja: Klaipėdos dvarų kultūros puoselėjimas bei jaunimo integracija į Klaipėdos paveldą, kuriant grupėse.
      Projekto tikslas: Jaunimo skatinimas kurti kultūrinį produktą siejant su Klaipėdos krašto paveldu – dvarais.
      Norinčiųjų dalyvauti projekte registracija buvo vykdoma el. paštu kristina.z@artstreet.lt  iki2009 m. birželio 25 d.

Projekto afiša