Naujienos

Kviečiame moksleivius dalyvauti teminėje ekskursijoje „Vilko vaikai“

Rugsėjo 6 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaryta Genocido aukų muziejaus parengta kilnojamoji paroda „Vilko vaikai: duonos keliu iš Rytų Prūsijos į Lietuvą 1945–1948“. Ta proga 7–12 klasių mokinius bei jų mokytojus kviečiame sudalyvauti specialiai parengtoje teminėje ekskursijoje ir susipažinti su šia ekspozicija.

„Vilko vaikas“ – tikriausia ne visi jaunesnės kartos atstovai yra girdėję kas tai yra. Mat ilgą laiką Lietuvoje menkai kas domėjosi „vilko vaikų“ tema. Apie tai mažai kalbėjo ir jie patys. Tai buvo tūkstančiai vokiečių vaikų, po Antrojo pasaulinio karo likimo nublokštų į Lietuvą, kur bandė išgyventi. Vieniems teko laimė – jie rado globėjus, kitų laukė baisesnė dalia: elgetauti, parsidavinėti, patirti prievartą.

Ekskursijos metu gidė pristatys parodą, kurią sudaro 21 mobilus pastatomas stendas ir 10 mobilių monitorių. Stenduose – istorinė įvykių Rytų Prūsijoje apžvalga, paremta archyvinėmis fotografijomis ir dokumentais, „vilko vaiko“ dalią patyrusių asmenų istorijos, vaikų kelionės iš suniokotos Rytų Prūsijos į Lietuvą ir klajonių po skirtingas Lietuvos vietoves žemėlapis. Monitoriuose – dvylika filmuotų autentiškų liudijimų lietuvių/vokiečių kalbomis su subtitrais vokiečių/lietuvių kalbomis.

 

Ekskursijų laikas:

II–V nuo 10.00 iki 16.00 val.

Jos bus vedamos iki spalio 21 d. (t.y. kol bus eksponuojama paroda)

Grupės dydis – nuo 10 iki 25 žmonių

Kaina – 0,58 Eur dalyviui

Ekskursijos trukmė: ~1 val.

Ekskursijos vedamos tik lietuvių kalba

Išankstinė registracija tel. (8 46) 410527