Naujienos

Muziejuje atidaryta Dionyzo Varkalio paroda

Penktadienį (rugsėjo 20 d.) vakare į muziejų rinkosi miestiečiai pagerbti žymaus Klaipėdos muziejininko, juvelyro, restauratoriaus, jūrininko, politikos veikėjo DIONYZO VARKALIO. Muziejuje buvo atidaryta D. Varkalio metalo plastikos ir juvelyrinių darbų paroda „Minčių pašnekesiai“. Parodoje eksponuojami darbai, sukurti per pastaruosius metus, - tai papuošalai iš sidabro bei žalvario, inkrustuoti brangiųjų akmenų akutėmis, mažosios plastikos kūriniai.

 

Dionyzas yra XX amžiaus Klaipėdos istorijos liudytojas, gaivinęs Klaipėdos krašto kultūrinį palikimą (jo kolekcijos saugomos P. Domšaičio galerijoje ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje), kūręs Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdį, prisidėjęs prie Lietuvos valstybės Nepriklausomybės atkūrimo ir lyg šiol aktyviai  dalyvaujantis pilietinėje ir kultūrinėje veikloje.

Kaip prof. Daiva Kšanienė pastebėjo, Dionyzas buvo opozicijoje opoziciją atstovaujančioje grupėje. Tai žmogus, kuriam svarbiau idėja, teisingumas, o ne ką pagalvos bendražygiai.  

Politikas rašytojas Vytautas Čepas prisiminė linksmas situacijas, kai Dionyzas eidavo ten, kur niekas nenorėjo eiti, kalbėjęs tai, ką kiti bijojo  ištarti garsiai ir niekada nėra atsisakęs pagelbėti.

Buvusi Kultūros skyriaus vedėja Nijolė Navogreckienė prisiminė Dionyzo padovanotų muziejams kolekcijų vertę, energiją, su kuria Dionyzas kaip banglaužys praskindavo kelią naujoms idėjoms.

Pagerbti D. Varkalio į muziejų susirinko jūrininkai, menininkai, muziejininkai, politikai, - įvairiausių profesijų žmonės, išreiškę nuomonę, kad Dionyzas Varkalis yra vertas Klaipėdos magistro vardo.

Jubiliejinė Dionyzo Varkalio metalo plastikos ir juvelyrinių darbų paroda „Minčių pašnekesiai“ muziejuje veiks iki spalio 26 d.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.