Naujienos

Vaikų kultūros dienos 2017

Spalio 16–22 d. Klaipėdoje jau vienuoliktą kartą vyko tradicinės „Vaikų kultūros dienos 2017“. Itin mėgiamą edukacinį projektą vaikams ir moksleiviams kuruoja Klaipėdos miesto savivaldybė ir Žvejų rūmai. Visą savaitę vaikai, jaunuoliai bei  jų tėvai ir mokytojai buvo kviečiami į pažintinius užsiėmimus, kuriuos organizavo miesto kultūros, viešosios bei švietimo įstaigos.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) siūlė uostamiesčio moksleiviams apsilankyti edukaciniuose užsiėmimuose „Mažosios Lietuvos tradiciniai ir tautiniai drabužiai“, skirtuose Tautinio kostiumo metams paminėti. Mažiausieji –  pradinukai iš Tauralaukio progimnazijos ir rusakalbiai vaikai iš „Pajūrio“ progimnazijos  labiausiai džiaugėsi galėdami ne tik pamatyti, bet ir pasimatuoti senovinius klumpius, sužinojo kaip reikia naktį juos sudėti prie lovelės. Gausiai į muziejų susirinkę septintokai ir aštuntokai iš „Verdenės“ progimnazijos grožėjosi įžegnojimo apranga, kurią mergaitės Klaipėdos krašte pasisiūdindavusios sulaukusios 14-kos metų.  „Žemynos“ gimnazistai labiausiai domėjosi tautinio kostiumo ir tamsaus kolorito lietuvininkų aprangos istorija. Nei vieno abejingo nepaliko Klaipėdos krašto drabužiai, pasiūti pagal „berlynietišką“ madą: puošnios suknelės „kleidės“, jaunų panelių skrybėlaitės ir klaipėdiškio džentelmeno „cilinderis“. O kuršių aprangos bei papuošalų rekonstrukcijomis buvo susidomėję net ir kartu atvykę mokinių tėveliai. 

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.