Renginiai

„Muziejų naktis 2018“

2018 m. gegužės 19 d. (šeštadienį)

Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2)

Tarptautinei „Muziejų nakties“ akcijai skirtas renginys

„VYDŪNO KELIU“

Programoje:

  • 17 val. Parodos ,,Vilhelmas Storostas-Vydūnas. Gyvenimas ir kūryba“ atidarymas
  • 18 val. Ilonos  Ugintės paskaita  ,,Septynių žmogaus kūnų darna. Organizmo valymas – ar tai tik fizinio kūno valymas?“
  • 19 val. Skaitymai „Žmonijos vieškelis“: ištraukas iš Vydūno misterijos „Jūrų varpai“ pristatė režisierius Domininkas Malajavas;  muzikinę programą atliko Dailė Docienė (arfa) ir Ramunė Bučniūtė (smuikas, gitara, vokalas)
  • 20 val. Prof. dr. Algimanto Mečislovo Olšausko knygos „Sveikatos gidas: gydomųjų augalų žinynas kokybiškam ir sveikam gyvenimui“ pristatymas
  • 17–22 val. Edukacinė programa „Pasidaryk knygelę pats“
  • 17–22 val. Simono Dacho progimnazijos moksleivių Erasmus+ projekto MoPic virtualaus muziejaus pristatymas

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus veiks nuo 14 val. iki 22 val. Lankymas buvo nemokamas

Kontaktinė informacija lankytojams: tel. (8 46) 41 05 27, el. p. info@mlimuziejus.lt, www.mlimuziejus.lt

___________

Plačiau apie Simono Dacho progimnazijos moksleivių Erasmus+ projektą MoPic

Pagrindinis projekto tikslas – kuriant virtualios realybės muziejų, ištyrinėti bei pažinti istorinius miesto architektūros objektus ir apie juos papasakoti panaudojant šiuolaikines priemones. Norėta naujam gyvenimui prikelti tai, kas sena, primiršta. Muziejaus pagrindas – senų bei naujų nuotraukų, dokumentinių reportažų, muzikos ir filmų dermė. Dvejus metus projektą vykdė keturios šalys: Lietuva, Anglija, Katalonija (Ispanija) ir Alandų salos (Suomija).

Kiekviena partnerė šalis išsirinko po tris istorinius objektus, kurie tapo virtualaus muziejaus pagrindu. Projekto dalyviai Lietuvoje pasirinko tyrinėti Klaipėdos dramos teatrą, Klaipėdos centrinį paštą ir Biržos tiltą. Projekto metu buvo siekiama sukurti virtualų muziejų, kuris skatintų atsigręžti į savo miesto istoriją ir kultūrą.

Projekto „MoPic“ virtualus muziejus: https://goo.gl/A1e4s4 

Projekto „MoPic“ tinklapis: https://steiner30.wixsite.com/mopic 

Plačiau apie I. Ugintės paskaitą  ,,Septynių žmogaus kūnų darna. Organizmo valymas – ar tai tik fizinio kūno valymas?“

Ilona Ugintė – sveikos gyvensenos lektorė bei sveikatinamų mankštų instruktorė, sąmoningo badavimo bei žaliavalgiškų detoksikacinių stovyklų organizatorė – teigia, jog visi esame ne tik fizinės, bet ir energinės būtybės. Savo paskaitos metu ji  pasidalino žiniomis kaip atstatyti darną tarp visų septynių kūnų, kaip valyti organizmą, kuomet valymas apima ne tik materialųjį kūną.

Plačiau apie Prof. dr. A. M. Olšausko knygą „Sveikatos gidas: gydomųjų augalų žinynas kokybiškam ir sveikam gyvenimui“

Klaipėdos universiteto profesoriaus, biologinės medicinos daktaro A. M. Olšausko leidinyje aprašyti 182 rūšių augalai, kurie dažniausiai auga ar yra auginami Lietuvoje, o taip pat ir vertingesni ne mūsų krašto vaistiniai ir prieskoniniai augalai, kurie yra auginami pas mus. Knygoje pristatomos Rytų bei Vakarų fitoterapijos kryptys ir apžvelgiamos profilaktikos bei gydymo vaistažolėmis tradicijos. Leidinys gausiai iliustruotas, jame pateikiami antpilų, arbatų mišinių, tinktūrų receptai.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.