Renginiai

Audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės“

Nuo gegužės 30 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) eksponuojama multimedijos menininkų Augustino Našlėno ir Viliaus Jokubaičio audiovizualinė instaliacija „Tylios šventovės“. Ji susideda iš 90 minučių trukmės animuotų fotomontažų vaizdo filmo bei erdvinio garso takelio.

Tylios šventovės – tai devyni istoriškai reikšmingi taškai, išsidėstę palei Minijos upės slėnį nuo Macuičių gyvenvietės iki Kvietinių kaimo, Klaipėdos rajone. Tai ir Kalniškės (Gargždų) piliakalnis, kur stovėjo XIII a. viduryje minima kuršių pilis, ir šalia buvusi senosios baltų tikybos alkavietė bei šimtamečių ąžuolų giraitė, ir I tūkstantmečio pr. Kr. pilkapynas prie Kvietinių kaimo, kur 2015 m. rasti du išskirtiniai palaidojimai molinėse urnose.

Abu autorius nuo vaikystės su šiomis vietomis sieja stiprus dvasinis ryšys, kuris, metams bėgant gyvenant svetur, ne tik neišblėso, bet dar labiau sustiprėjo. 2018 m. vasarą jie aplankė visus devynis objektus ir patyrė fantastiškų išgyvenimų, kuriuos įprasmino „Tylių šventovių“ instaliacijoje. Tiek vaizdinė, tiek garso medžiaga projektui buvo sukurta minėtuose taškuose įvairiu metų ir paros laiku. Šiuolaikinio meno kūrėjai savo darbu siekia įkvėpti žiūrovus, kad šie ieškotų kitokių, subtilesnių kontaktų su savo aplinka būdų, paskatinti domėtis istorine krašto praeitimi, baltų kultūros paveldu, ypač – išlikusiais senoviniais ženklais.

 *          *         *

Instaliaciją muziejuje apžiūrėti bus galima iki liepos 10 d. Numatytomis dienomis nedidelėms žmonių grupelėms vyko nemokamos ekskursijos, kurias vedė menininkas Augustinas Našlėnas. Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 41 05 27, mob. 8 601 01 082 nuo 10.00 iki 17.30 val. (išskyrus pirmadienį ir sekmadienį).

Ekskursijų laikas:

  • Birželio 2, 3, 4 ir 5 dienomis nuo 16.00 iki 18.00
  • Birželio 6 d. nuo 12.00 iki 14.00 ir nuo 16.00 iki 18.00

Šiuolaikinio meno projektas „Tylios šventovės“ yra Klaipėdos miesto savivaldybės kultūros ir meno stipendininkas.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.