Renginiai

Jono Vanagaičio redaguoto almanacho „Kovos keliais“ antrojo leidimo pristatymas

1938 m., minint 15-ąsias Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metines, buvo išleistas almanachas „Kovos keliais“, kurį sudarė Klaipėdos krašto visuomenės ir politikos veikėjas Jonas Vanagaitis. Leidinyje buvo išspausdinta apie 80 straipsnių apie Mažosios (Prūsų) Lietuvos istoriją nuo XVI a., o daugiausia dėmesio skirta 1923 m. sausio mėnesio įvykiams Klaipėdos krašte. Nors almanachas buvo romantinės istorijos kūrinys, tačiau iki šiol jis kaip šaltinis lieka svarbus Klaipėdos krašto istorijai ir kultūrai pažinti.

Po 74 metų almanachas „Kovos keliais“ sugrįžo pas skaitytoją. Minint Klaipėdos krašto dieną antrasis „Kovos keliais“ leidimas buvo pristatytas Klaipėdos miesto ir krašto visuomenei.

Sausio 14 d. 14.00 val. almanachas buvo pristatytas Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje Klaipėdoje (Didžioji Vandens g. 2). Renginio metu buvo rodomas 1923 metų dokumentinis filmas-kronika ,,Klaipėdos atvadavimas“, koncertavo Pagėgių savivaldybės kultūros centro vyresnio amžiaus žmonių šokių kolektyvas „Marguva“, veikė paroda ,,Mažoji Lietuva meno kūriniuose“.

Sausio 16 d. 12.30 val. almanachas „Kovos keliais“ buvo pristatytas Kultūros ir pramogų centre Šilutėje.
16.30 val. buvo uždegtos atminimo žvakutės ant Jono Vanagaičio ir kitų Klaipėdos krašto visuomenės veikėjų kapų Bitėnų kapinėse.
17.00 val. įvyko almanacho pristatymas Martyno Jankaus muziejuje Bitėnuose (Pagėgių savivaldybė).

Į almanacho „Kovos keliais“ pristatymus atvyko antrojo leidimo iniciatoriai ir fundatoriai, J. Vanagaičio vaikaičiai Romas Šležas ir Marytė Kavaliauskaitė-Merphy iš JAV. Renginiuose taip pat dalyvavo įžanginių straipsnių antrajam leidimui autoriai, Klaipėdos universiteto istorikai dr. Silva Pocytė ir prof. Vygantas Vareikis, Pagėgių kultūros cento direktorė Svetlana Jašinskienė.
Renginių organizatoriai: Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos institutas, Pagėgių savivaldybės Kultūros centras, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.