Renginiai

Klaipėdos miesto mokinių fotografijos darbų paroda-konkursas „Polėkis“

Šiemet Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras kartu su Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi, Klaipėdos m. savivaldybės Švietimo skyriumi bei Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyriumi ir toliau pratęsė gražią Klaipėdos mokinių fotografijos darbų parodos-konkurso „Polėkis“ gyvavimo tradiciją. Sveikiname visus dalyvius bei nugalėtojus, o susidomėjusius kviečiame jaunųjų kūrėjų darbus apžiūrėti virtualiai.

Šįkart konkurse dalyvavo 31 autorius iš „Aukuro“, „Ąžuolyno“, „Varpo“, Eduardo Balsio menų gimnazijų, Adomo Brako dailės mokyklos, taip pat KMSC studijos „Febas“ ir būrelio „Tapyba kitaip“. Mokiniai pateikė net 153 įvairaus žanro nuotraukas. Jaunieji fotografijos mėgėjai nepabijojo eksperimentuoti, ieškoti įdomių kadrų, nors dažniausiai dirbo savarankiškai.

Darbus vertino Lietuvos fotomenininkų sąjungos (LFS) Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas kartu su fotografais Artūru Šeštoku ir Robertu Gabriu, taip pat mūsų muziejaus direktorius dr. Jonas Genys bei direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Asta Grušelionienė.

LFS Klaipėdos skyriaus fotografai apie vaikų kūrybą: „Džiaugiamės galėdami dalyvauti kasmetiniame Klaipėdos miesto mokinių fotografijos konkurse-parodoje „Polėkis“. Kiekvienais metais Klaipėdos moksleiviai maloniai stebina savo kūrybiškumu, aistringu požiūriu į fotografiją, jaunatvišku, kūrybiniu polėkiu! Fotografija – puikus įrankis pažinti supantį pasaulį, aplinką, fiksuoti svarbias gyvenimo akimirkas, ieškoti grožio paprastuose dalykuose. Šie dalykai labai svarbūs jauno žmogaus estetinio pajautimo formavimuisi, aplinkos pažinimui. Tikimės, kad iš šaunaus būrio jaunųjų fotografų susiformuos ir užaugs būsimos fotografijos meno žvaigždės, kurios garsins gimtą miestą bei savo šalį pasaulyje! Visiems moksleiviams linkime kuo geriausios kūrybinės kloties ateityje!“

*          *           *

Vadovaudamiesi nuostatuose numatytomis sąlygomis kovo 31-ąją skelbiame šios parodos-konkurso nominantus:

  • Už geriausią kolekciją ir už fotografijas bendraamžių tema – Vivian Almas („Ąžuolyno“ gimnazija)
  • Už geriausią kolekciją jaunesniųjų amžiaus grupėje – Eliza Stankutė (KMSC studija „Febas“, mokyt. V. Ramanauskas)
  • Už geriausią portretą – Sabina Vainoraitė (Eduardo Balsio menų gimnazija, mokyt. Ž. Vilks)
  • Už urbanistinę fotografiją – Domantas Kinčius („Aukuro“ gimnazija, mokyt. V. Stumbrienė)
  • Už socialinę fotografiją – Nermeda Vinskevičiūtė (KMSC studija „Febas“, mokyt. V. Ramanauskas)
  • Už kūrybinius ieškojimus – Tomas Agurjanov („Varpo“ gimnazija, mokyt. V. Ramanauskas)
  • Už kūrybinį fotomontažą – Vakarė Čenegina (Adomo Brako dailės mokykla, mokyt. R. Baukaitė)
  • Už kolekciją gamtos tema – Dominykas Kriauza (Eduardo Balsio menų gimnazija)
  • LFS Klaipėdos skyriaus prizas už kūrybinius ieškojimus – Vivian Almas („Ąžuolyno“ gimnazija)

Diplomus ir prizus galima atsiimti balandžio 1–16 d. darbo dienomis Klaipėdos moksleivių saviraiškos centre, adresu Smiltelės g. 22. Kreiptis į budinčiąją. Nominantams – prizai ir diplomai, dalyviams – diplomai, mokytojams – padėkos.

PARODOS VIDEOGALERIJA >>

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.