Renginiai

Knygos „Barbarosa“ pristatymas ir susitikimas su jos autoriumi Robertu Petrausku

Balandžio 11 d. Klaipėdos piliavietės šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2) vyko žinomo TV laidų vedėjo, intelektinių žaidimų kūrėjo bei rašytojo Roberto Petrausko knygos „Barbarosa“ pristatymas.

„BARBAROSA“ – tai trečia knyga iš R. Petrausko serijos apie Antrąjį pasaulinį karą Europoje. Visas dėmesys joje sutelktas didžiausiai karinei operacijai pasaulio istorijoje, kurios metu iki 1941–ųjų pabaigos žuvo, dingo be žinios ar buvo sužeisti 5 milijonai abiejų pusių karių.

Turbūt nėra kitos tokios karinės operacijos, kuri net praėjus daugeliui metų ir toliau keltų tiek daug diskusijų, ginčų, hipotezių, vertinimų.

Ši knyga yra išsamiausias lietuvių autoriaus darbas kol kas, tačiau tai nėra dar vienas mėginimas sudėlioti viską į lentynėles. Gali būti, kad perskaičius ją kils daugiau klausimų nei jų buvo iki tol – nes „Barbarosa“ tai ne tik karinė operacija, tai milijonų žmonių likimai, tai pasaulinės svarbos geopolitinis posūkis, tai istorija, kuri pakeis Europos veidą visiems laikams. Tai ne įvykis, o milžiniškas procesas, transformacija, pakeitusi ištisas visuomenes.

Lankytojai buvo kviečiami į susitikimą, kuriame autorius ragino kartu ieškoti ne galutinių atsakymų, o įdomių klausimų. Į diskusiją, kurioje visi galėjo būti ne tik klausytojais ir žiūrovais.

Pirma susitikimo dalis – interaktyvi prezentacija, kurios tema „Kam operacija „Barbarosa“ buvo nesėkmės istorija?“

Antra susitikimo dalis buvo skirta jūsų nuomonėms, mintimis ir klausimams.

Diskusiją vedė ir į susirinkusiųjų klausimus atsakinėjo „Barbarosos“ autorius Robertas Petrauskas.

Po susitikimo buvo galima įsigyti knygų su autoriaus parašais.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.