Renginiai

Koncertas „Vien tik Brittenas“ (Alexander Ramm, violončelė)

Gegužės 11 d. 17.00 val. Klaipėdos pilies muziejaus Friedricho poternoje (Priešpilio g. 2) vyko Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio koncertas „Vien tik Brittenas“. Programą atliko Aleksandras Rammas – vienas talentingiausių ir aktyviausiai tiek savo šalyje, tiek svetur koncertuojančių jaunosios kartos Rusijos violončelininkų. Klaipėdos klausytojams muzikantas dovanojo XX a. britų kompozitoriaus Benjamino Britteno solo siuitas violončelei. Renginys buvo nemokamas.

Programa:

Benjamin Britten (1913‒1976)

Siuita violončelei Nr. 1, op. 72

Siuita violončelei Nr. 2, op. 80

Siuita violončelei Nr. 3, op. 87

Aleksandras Rammas laikomas vienu talentingiausių ir aktyviausiai tiek savo šalyje, tiek svetur koncertuojančių jaunosios kartos Rusijos violončelininkų. Jo griežimo stiliuje dera virtuoziškumas, įsigilinimas į atliekamo kompozitoriaus mąstymo būdą, emocingas ir intensyvus muzikavimas, aiški artikuliacija ir artistiškumas. 1988 m. Vladivostoke gimęs atlikėjas pradėjo griežti violončele Kaliningrado R. Gliero vaikų muzikos mokykloje, vėliau baigė Maskvos F. Chopino scenos menų kolegiją ir Maskvos P. Čaikovskio valstybinę konservatoriją (2012), kur studijavo pas prof. Nataliją Šachovskają. Stažavo H. Eislerio aukštojoje muzikos mokykloje Berlyne pas Fransą Helmersoną. Dar studijuodamas tapo įvairių tarptautinių konkursų prizininku, tarp jų pelnyta antra premija III Pekino tarptautiniame muzikos konkurse ir pirma premija Nacionaliniame muzikos konkurse Maskvoje (2010), trečia premija Paulo violončelininkų konkurse Helsinkyje (2013), o konkursinių trofėjų seką vainikavo Tarptautiniame Čaikovskio muzikos konkurse laimėtas Sidabro medalis (2015).

A. Rammas dalyvauja visuose stambesniuose Sankt Peterburgo muzikos rūmų ir Maskvos filharmonijos rengiamuose projektuose, kaip antai programa „XXI a. žvaigždės“, skirta jaunųjų atlikėjų sklaidai Maskvoje ir kituose Rusijos miestuose. Violončelininkas nuolatos kviečiamas į Valerijaus Gergijevo įkurtą Maskvos Šv. Velykų festivalį. Šalia projektų Rusijoje, kaip solistas ir kamerinių ansamblių dalyvis koncertavo Vokietijoje, Austrijoje, Japonijoje, Lietuvoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Švedijoje, Prancūzijoje ir Bulgarijoje. Atlikdamas koncertinio repertuaro kūrinius bendradarbiavo su tokiais pripažintais nūdienos dirigentais, kaip Vladimiras Spivakovas, Valerijus Gergijevas, Vladimiras ir Michailas Jurovskiai, Aleksandras Sladkovskis ir Valerijus Polianskis.

Klaipėdos klausytojams violončelininkas dovanojo XX a. britų kompozitoriaus Benjamino Britteno siuitų violončelei solo programą. Visos trys buvo sukurtos ir dedikuotos vienam žymiausių XX a. violončelininkų – Mstislavui Rostropovičiui, su kuriuo kompozitorių supažindino Dmitrijus Šostakovičius po jo Pirmojo Koncerto violončelei premjeros Londone 1961 m. Įkvėptas Rostropovičiaus griežimo ir asmeninio žavesio, jo primygtinai prašomas parašyti ką nors naujo violončelei, Brittenas sukūrė Simfoniją violončelei ir orkestrui, sonatą ir tris siuitas violončelei solo. Pirmąją kompozitorius violončelininkui įteikė kaip Kalėdų dovaną 1964 m. Po septynerių metų užbaigtoje trečiojoje girdėti ir rusų tradicinės muzikos melodijų – tarp jų visą ciklą užbaigianti bizantiškoji giesmė mirusiesiems (kontakionas). 

www.celloklaipeda.com 

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.