Renginiai

Muzikinio ritmo performansas „Elektroninės sutartinės“

Gruodžio 4 d. Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyko muzikinio ritmo performanso „Elektroninės sutartinės“ pristatymas. Unikalaus pasirodymo metu gerai atpažįstami senoviniai lietuvių liaudies instrumentai ir naujos technologijos stebino lankytojus netikėta tarpusavio sinteze.

Šio Lietuvos šimtmečiui skirto projekto iniciatoriai – muzikantas, grupės „Skamp“ narys Viktoras Diavara, skulptorius Mindaugas Tendziagolskis ir audiovizualinio meno kūrėjas Vaclovas Nevčesauskas, kurie atskleidė naujas verpimo ratelių panaudojimo galimybes.

Pasitelkus naująsias technologijas verpimo rateliai susisiejo su kompiuterių programa ir buvo čia pat sukuriami muzikos garsai, kurie sukurė neeilinę muzikinę patirtį, įtraukiančią į užburiančią kelionę laiku.

Prie projekto prisidėjo ir ypatingieji vakaro svečiai – multiinstrumentalistas Saulius Petreikis bei perkusininkas Gediminas Mačiulis.

Verpimo ratelius Klaipėdos gyventojai galėjo pamatyti ir jais „išsiverpti savo sutartinę“ Pilies muziejuje iki gruodžio 11 d.

Muzikinio performanso ištrauką galite pamatyti čia: https://goo.gl/fxbn8B 

 

Dalyvavimas renginyje buvo nemokamas.

 

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.