Renginiai

Paroda „Klaipėdos skulptūrų parkas: veidai, faktai, daiktai“

Nuo 2012 m. sausio 13 d. iki vasario 10 d. Rusnės salos etnokultūros ir informacijos centre veikė Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus parengta istorinė paroda „Klaipėdos skulptūrų parkas: veidai, faktai, daiktai“.

Sausio 31 d. ją rusniškiams pristatė MLI muziejaus dailininkė Z. Mazaliauskaitė ir direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui S. Simanaitienė. Buvo parodytas dokumentinis filmas „14 akmenų Neptūnui“ apie pirmąjį Smiltynės granito simpoziumą, įvykusį 1977 m. Rusniškiai klausinėjo apie senųjų miesto kapinių, kurios toje vietoje buvo prieš įkuriant parką, istoriją, apie ten palaidotus įžymius žmones ir tolimesnę parko vystymosi perspektyvą – kaip bus įamžintas palaidotų žmonių atminimas.

Paroda ir muziejaus darbuotojos susilaukė vietinės miesto bendruomenės susidomėjimo ir buvo labai šiltai priimtos. Rusnė yra ypatingas miestelis, kuriame gyvena žmonės, besidomintys istorija, etnografija, folkloru. Neseniai išrinkta nauja seniūnė dalyvauja renginiuose ir palaiko kultūrines iniciatyvas, o tai yra labai svarbu, siekiant išlaikyti regioninį savitumą ir pasididžiavimą savo kraštu.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.