Renginiai

Paroda „Sąjūdžiui – 30. Klaipėda 1988–1990 m.“

2018 m. liepos 8 d. Danės skverelyje prie paminklo vieningai Lietuvai „Arka“ buvo atidaryta kilnojamoji paroda „Sąjūdžiui – 30. Klaipėda 1988–1990“.

Lygiai prieš 30 metų liepos 6 d. susirinkę Klaipėdos inteligentai, aktyvistai, visuomenininkai įkūrė Klaipėdos Sąjūdžio iniciatyvinę grupę. Liepos 8-ąją jie jau svarstė kaip surengti prisistatymą miesto visuomenei. Liepos 10 d. uostamiesčio Tiltų gatvėje pirmą kartą pasirodė Trispalvė, o Vasaros estradoje vėliau pranešta, kad įsikūrė Klaipėdos Sąjūdis.

Dešimtyje parodos stendų daugiausia buvo orientuojamasi į Lietuvos uostamiestyje vykusius svarbius įvykius ir procesus. Tai ir Klaipėdos Sąjūdžio įkūrimo protokolas, pirmosios akcijos, taip pat trispalvės pasirodymas gatvėse, įvairūs mitingai. Žinoma, parodoje atsispindėjo ir visos Lietuvos įvykiai – rinkimai į Aukščiausiąją Tarybą, Baltijos kelias.

Visą mėnesį žmonės, judantys pagrindine uostamiesčio gatve, turėjo galimybę stabtelėti bei patyrinėti šią lauko ekspoziciją, o gal ir save ten atpažinti.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.