Renginiai

Renginys, skirtas Klaipėdos krašto dienai

2020 m. sausio 15 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyko pokalbis su istoriku, diplomatu, profesoriumi Alfonsu Eidintu, kuris yra ir knygos „Pūga prie Mėmelio“ autorius. Tai beletrizuota istorija apie 1923-ųjų Klaipėdą ir Lietuvą, apie daugiabriaunę Lietuvos įvykdytą politinę ir diplomatinę bei karinę operaciją – Klaipėdos sukilimą. Šioje istorinėje karinėje apybraižoje papasakota savita visų tų įvykių versija, kuri susiklostė iš istorinės medžiagos. Tai anų dienų įvykių rekonstrukcija.

Programą papildė dokumentinė paroda „Klaipėdos kraštas. 1923 metų sausis“ (veikė iki vasario 27 d.) bei kino kronika „Klaipėdos atvadavimas“, o šventinę nuotaiką padėjo kurti Klaipėdos valstybinės kolegijos folkloro grupė  „Aitvaras“ (vad. J. Kavaliauskas).

Renginyje dalyvavo Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras su populiariausiais bei naujausiais istoriniais leidiniais, kuriuos bus galima įsigyti.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.