Renginiai

Renginys, skirtas Klaipėdos mecenato J. L. Vynerio (1795–1862) gimtadieniui

Juliaus Liudviko Vynerio labdaros ir paramos fondas ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejus 2012 m. balandžio 1-ąją, sekmadienį, sukvietė miestiečius tradicinei arbatėlei į Skulptūrų parką. Pagerbiant vieną iškiliausių senosios Klaipėdos filantropų,  pirklį J. L. Vynerį jo gimtadienio dieną parke surengta Šeimų šventė arba... paukščių sąskrydis.
Pasveikinti pavasarį uostamiesčio Skulptūrų parke jau tampa gražia tradicija. Jos ištakos susijusios su J. L. Vynerio epocha. Turtingas ir žinomas klaipėdiškis  per savo gimtadienį nepasiturinčius miesto gyventojus visada pakviesdavo vaišėms. Šią tradiciją atgaivinęs J. L. Vynerio labdaros ir paramos fondas balandžio 1-ąją siekia paversti turininga bendruomenės susibūrimo diena.
Šiemetiniame renginyje, į kurį buvo kviečiami ir vaikai, ir suaugusieji, pavasarį budino spalvingi paukščiai.  Jų figūras iš kartono jaunieji klaipėdiškiai kūrė specialiai prieš renginį organizuotose kūrybinėse dirbtuvėse. Spalvingi paukštukai kartu su Klaipėdos universiteto Režisūros katedros studentais-paukščiais  apskrido parką, stabtelėjo prie J. L. Vynerio kapo, o vėliau „sutūpė“ į ilgą paukščių taką.
Renginio dalyviai turėjo galimybę pamatyti smagius būsimųjų režisierių pasirodymus, sudalyvauti viktorinoje bei žaidimuose, pasišildyti arbata ir pasivaišinti specialiai šiai progai iškeptais sausainiais. Juos klaipėdiškiams pagamino uostamiesčio moterų klubo „Karalienė Luizė“ narės.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.