Renginiai

Teresės ir Juozo Šikšnelių paroda „Skulptūra ir faktūra“

Artėjančių šv. Velykų proga balandžio 10 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2) buvo atidaryta Teresės ir Juozo Šikšnelių paroda „Skulptūra ir faktūra“.

Kūrybinio vakaro metu buvo galima susipažinti su naujausiomis žinomo rašytojo, skulptoriaus, buvusio I. Simonaitytės bibliotekos direktoriaus Juozo Šikšnelio medžio skulptūromis ir anksčiau sukurtais darbais bei Teresės Šikšnelienės fotografijomis, kuriose įamžintos gamtos sukurtos medžio faktūros. Lietuvių tradicinėje kultūroje pavasarį buvo išreiškiama pagarba žaliuojantiems medžiams. Prie jų kamienų pakelių koplytėlėse ir šiandieną dar galima pamatyti dievdirbių išdrožtų skulptūrėlių. Tai liudija lietuvių meilę medžiams, polinkį drožybai. Talentingų liaudies menininkų dėka tradicija tęsiasi iš kartos į kartą. Parodos atidarymo metu buvo skaitoma ir Juozo Šikšnelio kūryba.

Renginio poetinį ir muzikinį foną kūrė Klaipėdos valstybinės kolegijos folkloro kolektyvas „Aitvaras“ (vad. Jonas Kavaliauskas) ir smuikininkė Rima Tamo.

Paroda muziejuje veikė iki gegužės 11 d.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.