Renginiai

V. Bitinaitės-Stankevičienės žolės skulptūrų ir verbų paroda „Žolynų sakmės“

Verbų sekmadienio išvakarėse, 2012 m. kovo 31 d. 12 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) pakvietė į liaudies meno kūrėjos Viktorijos Bitinaitės-Stankevičienės žolės skulptūrų ir verbų parodos „Žolynų sakmės“ atidarymą. Autorės verbos – iš daugybės įvairių komponentų susidedančios ir tuo stebinančios – pritupdytos „plazdančių“ gervių, liaudies kalendorinių dainų ir mitų personažų: devyniaragių elnių, aitvarų, žirgelių, avinėlių, mitologiškai įprasmintų dangaus skliauto simbolių. Fantazijos ir meninės intuicijos vedama, iš lazdyno, karklo vytelių, meldų, nendrių, smilgų, avižų stiebų, linų galvenų, aguonų, gilių kepurėlių, šermukšnių uogų, liepų sėklų dėžučių, elninių samanų autorė sukūrė savitą pasaulį, kurį saugo ir laimina angelai. Verbos pilnos netikėto iškilmingumo, žaismingumo, gyvybingumo, išpuoštos pačios susikurtu turtingu ornamentu. Parodoje buvo eksponuojamos ne tik verbos, bet ir žolės skulptūros. Paroda muziejuje buvo eksponuojama iki balandžio 28 d.
Parodos atidaryme dalyvavo Klaipėdos Marijos Taikos karalienės bažnyčios choras „Schola Cantorum de Regina Pacis“ (vad. Vidmantas Budreckis), kuris gieda grigališkąjį choralą  ir senąsias lietuviškas katalikiškas giesmes – „kantičkas“. Parodos atidarymo metu choristai kvietė pasiklausyti keleto liaudiškų gavėnios laikotarpio giesmių.
 
Nuo 15 val. muziejuje – liaudiški Verbinių papročiai. Buvo prisimintos Verbų sekmadienio tradicijos, simbolinis verbų panaudojimas. Liaudies meno kūrėja Viktorija Bitinaitė-Stankevičienė pasidalino patirtimi, kada ruošiantis šventei rinkti augalus, patarė kaip  įprastą kadagio puokštelę paversti savitu ir prasmingu gražiausios pavasario šventės simboliu. Vaikai iš Klaipėdos m. lopšelio-darželio „Radastėlė“ pamokė apeiginių formulių, kurias reikia sakyti sekmadienio rytą su verba plakant artimuosius. Nuo seno tikėta, kad nuplaktasis visus metus bus „sveikas kaip žuvis“. Muzikinę programą pristatė vaikų folkloro ansamblis „Sendvaris“. Renginys vyko Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda).
 
Kontaktinis asmuo – muziejaus Etnografijos sk. vedėja Aušra Kavaliauskienė, tel. 410528.

Naujienlaiškio prenumerata

Užsisakykite mūsų naujienlaiškį – ir pirmieji sužinosite apie Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus naujienas, renginius.