Archeologijos paroda „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“

Archeologijos paroda „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“

Lietuvoje jau penktąjį kartą surengtos Europos archeologijos dienos – tarptautinis renginys, skirtas archeologijos mokslo bei archeologinio paveldo pristatymui. Gausi programa visoje šalyje siūlė nemokamai apžiūrėti parodas, dalyvauti edukacijose, prisijungti prie ekskursijų, klausyti paskaitų, dalyvauti piliakalnių tvarkymo akcijose ir žygiuose.  

Ta proga Pilies muziejaus šiaurinėje kurtinoje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) birželio 16 d. vyko Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Archeologijos ir restauravimo skyriaus parengtos parodos „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“ atidarymas.

Parodoje pristatomi Klaipėdos senamiestyje rasti fajanso ir porceliano dirbiniai: pradedant seniausiais randamais artefaktais – XVII amžiaus Delfto fajansu, baigiant Europoje veikusių fajanso ir porceliano įmonių iki 1945 metų pagamintais gaminiais. Eksponuojami ženklinti pavyzdžiai padeda suprasti, iš kur į Klaipėdą anksčiau buvo gabenami prašmatnūs indai. Taip pat lankytojai gali susipažinti su Nyderlandų, Pomeranijos, Stafordšyro, Liverpulio fajansu, Meiseno porcelianu ir kitais dirbiniais, rastais kasinėjant Klaipėdos senamiestį.

Organizatorių siūlomas renginio aprangos kodas buvo parodoje pristatomų eksponatų spalvos: balta ir mėlyna.

Paroda Pilies muziejuje veiks iki rugsėjo 17 d.

Archeologijos paroda „Balta mėlyna: nuo Džakartos iki Liverpulio“