Mažosios Lietuvos istorijos muziejus pristato skulptoriaus Algirdo Boso sukurtus antkapinius paminklus, kurie lyg tarpininkai tarp Išėjusiojo ir Išlydinčiojo  budi Lietuvos miestų ir kaimų kapinaitėse, įsiterpę į melancholišką kraštovaizdį tarp medžių ir gretimų antkapių.

Parodą pateikiame pagal sukurtų paminklų metų seką, pradėdami nuo pirmojo paminklo, iškalto iš ąžuolo 1968 m., ir baigiame  paminklu, iškaltu iš granito 2019 m.

Norime atkreipti dėmesį į ypatingų, pagarbų, jautrų skulptoriaus santykį su žmogaus Išėjimo tema. Skulptoriui svarbi gyvenusiojo žmogaus istorija, artimųjų prisiminimai, iš to susiformuoja pačio Algirdo santykis su užsakovo pateikta tema.

Paminklų kūryba yra sudėtingas žanras, reikalaujantis suderinti skirtingus dalykus – menininko vaizduotę, amatą ir užsakovo norus taip, kad visi liktų paliesti santaikos ir sakralios išlydėjimo nuotaikos.  Algirdui Bosui tai suderinti pavyksta. Skulptorius yra išpildęs daugybę užsakymų. Ne visi darbai yra išlikę, užfiksuoti, bet tai, kas atrasta  jo fotografijų archyvuose ir tai, ką pavyko jam nuvykus nufotografuoti, galima pamatyti šioje parodoje.

Paspaudę ant nuotraukų rasite išsamius antkapinių paminklų aprašus: išmatavimus, medžiagiškumą, vietą, įdomias istorijas, susijusias su Išėjusiuoju ir jo gyvenimo palikimu.

Parodos dizainerė Zita Maziliauskaitė

Informaciją pagal Algirdo Boso pasakojimą užrašė Sondra Simanaitienė

Raskite mus

Skip to content