Pilies muziejus gegužės 18-ąją kviečia panaktinėti

Pilies muziejus gegužės 18-ąją kviečia panaktinėti

2024 m. gegužės 18 d. (šeštadienį) nuo 18 iki 22 val. Pilies muziejuje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyks tradicinis renginys, skirtas  akcijai „Europos muziejų naktis“. Prie gražios iniciatyvos nemokamai atverti duris neįprastu metu Lietuva jungiasi jau 19-tą kartą. Šįkart Tarptautinės muziejų tarybos paskelbtas proginis teminis šūkis „Muziejai – mokymuisi ir tyrinėjimui“ įkvėpė organizatorius lankytojams pasiūlyti dar daugiau veiklų, leisiančių  pažinti muziejus nenuobodžiai.

Programos pradžia – 18 val. Pilies muziejaus konferencijų salėje. Čiarengiama Lietuvos centrinio valstybės archyvo dokumentinio filmo „100 Klaipėdos žingsnių“ (2023) premjera, kurioje dalyvaus ir jo režisierius A. Juzėnas. Senąją Klaipėdą gaubia daug legendų: karaliai, magistrai, budeliai, tautas valdę „fiureriai“, jūrininkai, uosto moterys, filosofai, aludariai, vokiečiai ir lietuviai, lenkai ir žydai, olandai ir prancūzai, švedai ir rusai. Praeitis yra čia ir dabar, kaip Marių ir Dangės vandenys amžinam Baltijos glėbyje, auštant, pasitinkant rytojų… o filme apie miestą ir jo istoriją mums pasakoja tikri klaipėdiečiai: Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius dr. J. Genys, Klaipėdos universiteto doc. dr. S. Pocytė, prof. A. Gedutis, archeologė dr. R. Nabažaitė, kultūrologė J. Saulėnienė, Klaipėdos meras A. Vaitkus ir politologė G. Burbulytė-Tsiskarishvili.

Kita dalis Pilies muziejuje suplanuotų atrakcijų jau persikels į šiaurinę kurtiną, kur nuo 18 val. Klaipėdos karalienės Luizės jaunimo centro vaikų senosios muzikos ir šokio ansamblio „Dolce musica“ (mokyt. V. Paulauskas, koncertmeisterė D. Balsienė) atlikėjai pakvies pasigrožėti Renesanso epochos kostiumais, senoviniais šokiais, o vėliau – ir patiems pasimokyti šokti.

Ieškantiems azarto ir iššūkių – protmūšis „Viduramžių pramogos ir žaidimai“. Jo pradžia – 19 val. Tai puiki proga pademonstruoti savo žinias apie paslaptingą viduramžių istoriją bei kaip laisvalaikį leisdavo tuometiniai Europos gyventojai. Būtina išankstinė rezervacija mob. +370 601 17 617 arba el. p. pilis@mlimuziejus.lt. Registruotis galima ir individualiai (bus suformuota atsitiktinė komanda), ir užregistruojant 5–6 bendraminčių kompaniją. Dalyvių skaičius ribotas.

Visą šventinį vakarą (18–22 val.) tiek mažus, tiek didelius lankytojus muziejininkai įtrauks ir į kitas įvairias edukacines veiklas, kurios padės geriau pajusti senąją mūsų miesto praeitį. Tai ir klaipėdietiškų koklių fragmentų gamyba iš modelino, kalviškų suvenyrų dirbtuvės, individualus pasivaikščiojimas su užduotimis po ekspoziciją, o kur dar prekybiniai ryšiai ir galimybė užuosti, paliesti tolimųjų arba šių kraštų prieskonius, produktus, dvasią…

Dalyvavimas nemokamas.

Detalesnė informacija tel. (8 46) 41 05 27, www.mlimuziejus.lt

PASTABA. Gegužės 18 d. Pilies muziejaus darbo laikas: 12–22 val. (renginio metu, nuo 18 iki 22 val. – lankymas nemokamas).

Renginys yra Europos muziejų nakties programos dalis. Renginių programos ieškokite adresu muziejunaktis.lt. Europos muziejų nakties organizatoriai – ICOM Lietuva ir Lietuvos muziejų asociacija.

Raskite mus

Skip to content