Diskusija „Kodėl žmogus aukoja? Klaipėdos labdaros tradicija ir dabartis“

Kovo 31 d. 16 val. Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos Konferencijų salėje (Herkaus Manto g. 25) įvyks diskusija „Kodėl žmogus aukoja? Klaipėdos labdaros tradicija ir dabartis“, skirta klaipėdiečio labdario J. L. Vynerio atminimui.
Diskusijos metu sužinosime apie Klaipėdoje XVIII–XX a. gyvenusius miestiečius, kurie dalį savo uždirbtų lėšų skyrė miesto reikmėms. Kas jie tokie buvo, kokį verslą plėtojo, kokiais būdais jų pinigai pasiekdavo miestiečius?
Tai išties labai įdomu ir kaip niekada aktualu mūsų dienomis, kai karo Ukrainoje metu kiekvieną dieną esame kviečiami aukoti Ukrainos pergalei. Tam, kad suvoktume aukojimo psichologiją, diskusijoje dalyvaus psichologas-psichoterapeutas, kuris panagrinės psichologines aukojimo prielaidas, kaip aukojimas veikia žmogaus psichinę sveikatą.
Pakvietėme į diskusiją ir šiuolaikinius mecenatus, kurie dalinasi savo energija ir lėšomis aukštesniems tikslams pasiekti. Jie rūpinasi, kad mieste veiktų alternatyvūs teatrai, kad gabūs vaikai turėtų galimybę mokytis, kad miestas augtų ne tik kaip patogi vieta gyventi, bet ir kaip dvasinis kultūrinis sambūris.
Tikimės, kad diskusija, inicijuota labdario J. L. Vynerio atminimo garbei, sutelks mūsų bendruomenę didesniems darbams, nes bendruomenėje ir jos stiprinimo galiose glūdi žmogiškojo gyvenimo esmė.

D a l y v i a i:
istorikė Zita Genienė (Mažosios Lietuvos istorijos muziejus),
brolis pranciškonas Benediktas Jurčys,
atstatomos Šv. Jono bažnyčios archeologinių tyrimų vadovė dr. Raimonda Nabažaitė,
psichologas-psichoterapeutas Dalius Kurlinkas,
kultūros mecenatas Rimantas Cibauskas,
rėmėja Rugilė Cibauskaitė,
moterų labdaros klubo „Lion“ narė Birutė Jokužienė,
J. L. Vynerio labdaros ir paramos fondo direktorė Milisenta Misevičiūtė.
Renginį moderuoja Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus muziejininkė Sondra Simanaitienė.

Organizatoriai: J. L. Vynerio labdaros ir paramos fondas, Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus

Diskusija „Kodėl žmogus aukoja? Klaipėdos labdaros tradicija ir dabartis“