Dokumentinio filmo „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“ peržiūra

Dokumentinio filmo „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“ peržiūra

Vasario 9 d. 17 val. Pilies muziejaus konferencijų salėje (Priešpilio g. 2, Klaipėda) vyks dokumentinio filmo „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“ (2022) peržiūra. Trukmė – 60 minučių, transliuojama lietuvių kalba (be subtitrų), rež. Andrius Lygnugaris.

Tai istorinis atkuriamosios dokumentikos filmas su atkurtais vaizdais, įvykiais, herojais iš istoriko prof. Alfonso Eidinto to paties pavadinimo knygos. Kūrėjai jį įvardina įdomiausia istorijos pamoka apie didžiulę reikšmę mūsų valstybės nepriklausomybei, ekonomikai ir politikai turėjusį įvykį – Klaipėdos krašto prijungimą prie Lietuvos, kurio 100-ąsias metines minime šiemet.

Prieš filmo peržiūrą turėsite galimybę susitikti su konferencijų salėje veikiančios parodos „1923-ieji. Klaipėda ir Lietuva: istorija, politika, diplomatija“ kuratore, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus istorike Zita Geniene, kuri pasidalins savo mintimis apie Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos svarbą. Beje, jos komentarus išgirsite ir kino juostoje.

Iš filmo anonso: „Prieš šimtmetį Klaipėdos krašte šeimininkavusi Prancūzija ruošiasi skelbti jį savarankiška valstybe. Ją 15 metų kontroliuotų svetimi – Tautų Sąjunga. Tai būtų pražūtis Lietuvai, likusiai be Vilniaus ir jo krašto. Ant kortos – Lietuvos ateitis ir būtinybė turėti atvirą langą į pasaulį – Klaipėdos jūrų uostą. Tuometis Ministras Pirmininkas Ernestas Galvanauskas inicijuoja įspūdingiausią slaptą karinę operaciją Lietuvos istorijoje – civiliai perrengti Ypatingos paskirties rinktinės vyrai inscenizuoja vietos gyventojų sukilimą ir perversmą.“

Dalyvavimas nemokamas.

Dokumentinio filmo „Pūga prie Mėmelio. Klaipėdos atvadavimo saga“ peržiūra