Renginiai, skirti filantropo J. L. Vynerio 227-osioms gimimo metinėms

Kaip ir kasmet, Juliaus Liudviko Vynerio fondas kartu su partneriais balandžio 1 dieną kviečia klaipėdiečius į Skulptūrų parką, kur vyks renginiai filantropo J. L. Vynerio 227-ųjų gimimo metinių minėjimo proga. Fondas, reaguodamas į karo įvykius Ukrainoje, šiemet šį minėjimą skiria iš Ukrainos bėgantiems žmonėmis paremti. Jiems, o kartu ir visiems klaipėdiečiams Skulptūrų parke (K. Donelaičio g. 6B) bus organizuojami šie renginiai:

• 16.00–17.00 val. Interaktyvus Forumo teatras Tautinių kultūrų centre.
  • 17.00–18.00 val. Diskusija „Atvira Europa. Pasidalinimas gerąja ir skaudžiąja patirtimi karo Ukrainoje metu“ Tautinių kultūrų centre. Dalyvaus studentas iš LCC Іlija Tkačenko, savanoriai Meilė, Darius, Sigitas, dailininkas Rodion Petrov ir kt.  Moderuoja Sondra ir Ričardas.
  • 18.15–19.30 val. Kultūrinė programa Skulptūrų parke.

18.00 val. gėlės ir kalba prie J. L. Vynerio paminklo.
18.15 val. Ukrainos himnas. Atlieka Ukrainiečių kultūros ir švietimo centras „Rodyna“.
18.18 val. Sveikinimo kalba (Milisenta Misevičiūtė, Sondra Simanaitienė, Jelena Butkevičienė).
18.25 val. Ukrainiečių kultūros ir švietimo centro „Rodyna“ pasirodymas.
18.55 val. Poezijos skaitymai (Eglė Bandzevičienė ir Megė Bandzevičiūtė).
19.00 val. Lietuvos auksinis balsas – Edita Bodrovaitė-Rukienė. Dainos „1994“, „Raudoni   vakarai“.
19.10 val. Vaišinimasis maistu – ukrainietiški barščiai ir pampuškos. Arbata.
Groja ukrainiečių jaunimas.
19.30 val. Atsisveikinimo dovana – gerumo sėklos, kurių pakelius papuošė Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro būrelio vaikai, vadovaujami mokytojos Jurgitos Lukminienės.

Filantropas J. L. Vyneris savo lėšomis finansavo berniukų ir mergaičių gimnazijų, pirklių prieglaudos, Šv. Jono bažnyčios varpinės, miesto ligoninės statybas, Vynerio promenados ir kitų objektų įkūrimą. O po savo mirties testamentu (be daugelio kitų) paliko tokį paliepimą: 1862 m. vasario 24 d. miręs pirklys Julius Liudvikas Vyneris (Julius Ludwig Wiener) savo valia 1859 m. rugpjūčio 3 d. paskyrė Magistratui 3000 markių sumą ir palūkanų procentus, kad kiekvienų metų balandžio 1 d., jo gimtadienio dieną, būtų pamaitinta 100 vargšų.
Tad tęsiant šią filantropo testamentu paliktą prašymą – paminėti tai simboliškai, morališkai paremti brolius ir seses iš karo draskomos Ukrainos, artėjančią balandžio 1 dieną kviečiame visus klaipėdiečius ir ukrainiečius į Skulptūrų parką!

Daugiau informacijos apie renginius Jums suteiks Juliaus Liudviko Vynerio fondo direktorė Milisenta Misevičiūtė, tel. +370 650 13615 arba Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktoriaus pavaduotoja Skulptūrų parkui Sondra Simanaitienė, tel. +370 612 84407.

Renginiai organizuojami kartu su partneriais: Nevyriausybinių organizacijų informacijos ir paramos centru, įgyvendinant projektą „Būkim pažįstami“, bei Tautinių kultūrų centru ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejumi.

Renginiai, skirti filantropo J. L. Vynerio 227-osioms gimimo metinėms