Fotografijų paroda „Šimtmečio veidai“ Danės skvere 

Fotografijų paroda „Šimtmečio veidai“ Danės skvere 

Klaipėdos skulptūrų parke stovi istorinis artefaktas – paminklas „Už laisvę žuvusiems. 1923 m.“. Šiuo metu parkas uždarytas rekonstrukcijai, negalime įsiamžinti prie paminklo, bet turime galimybę įsižiūrėti į žmonių veidus, kurie fotografavosi prie sukilėlių kapo nuo 1923 m. iki mūsų dienų.  

Paroda suformuota kaip bendruomeninis veiksmas. Bendradarbiaujant su dienraščiu „Vakarų ekspresas“ kreiptasi į miestiečius, kad jie pasidalintų nuotraukomis iš savo asmeninių archyvų. Publikuojame ir kelias nuotraukas iš tarpukario, kad sukurtume Šimtmečio tęstinumo vaizdą.

Tikimės, kad paroda suteiks džiaugsmo ir sukurs vienybės išgyvenimą su žmonėmis, kurie gyveno prieš šimtą metų ir kurių idėjos gyvuoja šiandien. 

Klaipėdos krašto metams skirta paroda Danės skvere (prie naujųjų fontanų) bus eksponuojama nuo sausio 13 d. iki balandžio 1 d.

Nuotraukoje: 1955 metai. Aldona Kalinkaitė su krikšto tėvais Marija ir Kazimieru Požerauskais prie paminklo „Už laisvę žuvusiems. 1923 m.“.  A. Kalinkaitės-Derliūnienės asmeninis archyvas 

Fotografijų paroda „Šimtmečio veidai“ Danės skvere