Lauko paroda „8 skulptorės. Smiltynės granito kalimo simpoziumai 1977–1991“

Spalio 28 d. 16.30 val. Kalvystės muziejaus kiemelyje (Šaltkalvių g. 2/2a, Klaipėda) atidaroma paroda „8 skulptorės. Smiltynės granito kalimo simpoziumai 1977–1991“. Renginyje dalyvaus skulptorius, akmens meistras Jonas Virbauskas, skulptorė Rita Budvytytė, skulptorius Klaudijus Pūdymas, parodos kuratorė Sondra Simanaitienė. Atidarymo dieną skulptorę Violetą Skirgailaitę sveikinsime su 87-erių metų gimtadieniu, nors dėl silpnos sveikatos ji pati dalyvauti negalės.

Klaipėdos skulptūrų parkas įkurtas prieš 45 metus. Lietuvos skulptorių ir Klaipėdos miesto vykdomojo pirmininko Alfonso Žalio iniciatyva vasaromis pradėta rengti kūrybines skulptorių stovyklas, kurių metu iš granito iškalti darbai statyti buvusių Klaipėdos miesto kapinių vietoje. Per penkiolika metų iš 69 simpoziumuose dalyvavusių skulptorių profesionalų buvo tik 8 moterys. Skulptoriaus darbas laikytas išskirtinai vyrišku.

Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus parengtoje lauko ekspozicijoje pristatomos didelio formato nuotraukos, kuriose užfiksuotos dirbančios skulptorės: Violeta Skirgailaitė, Svetlana Belinskaja (Latvija), Tamara Janova, Ksenija Jaroševaitė, Veronika Vildžiūnaitė, Daliutė Ona Matulaitė, Virginija Babušytė-Venckūnienė ir Marie-Josee Kerschen (Liuksemburgas).

Muziejininkai kviečia įsižiūrėti į dirbančių skulptorių veidus ir siluetus, pasidomėti jų sukurtomis formomis bei idėjomis.

Paroda veiks iki gruodžio 17 d.

Nuotraukoje: Skulptoriai prie A. Boso skulptūros „Rytas“ Smiltynėje, šalia kurhauzo: viršuje skulptorė Marie-Josee Kerschen (Liuksemburgas), kairėje antras architektas Adomas Skiesgilas, dešinėje akmens meistras Jonas Virbauskas, skulptorius Regimantas Midvikis.  1987 m. Iš R. Borisovo archyvo

Lauko paroda „8 skulptorės. Smiltynės granito kalimo simpoziumai 1977–1991“