Paroda „Klaipėdos krašto klausimas Prancūzijos archyviniuose šaltiniuose“

Paroda „Klaipėdos krašto klausimas Prancūzijos archyviniuose šaltiniuose“

Sausio 14 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) atidaryta paroda „Klaipėdos krašto klausimas Prancūzijos archyviniuose šaltiniuose“. Ji parengta remiantis Prancūzijos ambasados Lietuvoje, Klaipėdos m. savivaldybės ir Klaipėdos universiteto bendradarbiavimo sutartimi.

Prancūzų valdymo Klaipėdos krašte istorijai skirtoje parodoje pristatoma nauja archyvinė medžiaga, kuri yra saugoma Prancūzijos užsienio reikalų ministerijos archyve. Ją papildo 1920–1923 m. laikotarpį menantis pasakojimas, atskleidžiantis ne vieną spalvingą ir sodrią gyvenimo šiame Lietuvos regione detalę. Kuriant ekspoziciją panaudota gausi ikonografinė medžiaga iš Prancūzijos nacionalinės bibliotekos, Klaipėdos krašte dirbusių prancūzų administracijos ir tarnavusių pareigūnų privačių archyvų bei Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus fondų. Šių šaltinių pagrindu išleistas dokumentų rinkinys, kuriame jų faksimilės su vertimu į lietuvių kalbą publikuojamos pirmą kartą. Muziejininkai viliasi, kad paroda ir leidinys pasitarnaus keletu svarbių papildymų prancūzmečio tyrimams.

Būtina išankstinė registracija tel. (8 46) 41 05 27

Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą. Per visą renginį privaloma dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones.

Paroda muziejuje veiks iki kovo 19 d.

Paroda „Klaipėdos krašto klausimas Prancūzijos archyviniuose šaltiniuose“