Etnografinė-istorinė paroda „Miškogalių kaimo Pažėros ir Klumbiai“

Etnografinė-istorinė paroda „Miškogalių kaimo Pažėros ir Klumbiai“

Nuo gruodžio 2 d. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) eksponuojama etnografinė-istorinė paroda „Miškogalių kaimo Pažėros ir Klumbiai“ iš ciklo „Klaipėdos krašto šeimų likimai: žmonės ir daiktai“.

Pirmoji  parodos ciklo istorija lankytojus nukelia į išnykusį Miškogalių (vok. Mischkogallen) kaimą. 2022 m. rugpjūtį su filmavimo kamera muziejininkai vyko žinomos klaipėdiškės Magdalenos Klumbytės-Piklaps gimtinės takais. Į muziejų pateko jos senelio (opos) Dievo žodžio sakytojo Kristupo Pažėros (vok. Christoph Paszehr, 1874–1956) religinės knygos su vertingais įrašais, mamos bei močiutės (omos) Mėtos Pažėraitės-Klumbienės (vok. Meta Paszehr-Klumbies, 1910–2003) kraitinė staltiesė, vaikaičiui Arnold Piklaps megztos pirštinės ir paveikslas, kuris kabojo namuose, prie įrėmintos vestuvinės nuotraukos. Kodėl ši fotografija subraižyta ir įplėšta, o žmonių veidai sunkiai įžiūrimi?.. Viliamės, jog atsakymą į šį bei kitus Klaipėdos kraštui aktualius istorijos bei tautinio tapatumo klausimus rasite apžiūrėję muziejuje pristatomą parodą.

Paroda veiks iki 2023 m. sausio 6 d.

Skiriama artėjantiems Klaipėdos krašto metams

_________

Rusų kareivių suniokota vestuvinė nuotrauka / Iš M. Klumbytės-Piklaps archyv.
Meta Paszehr ir Georg Klumbies vestuvių dieną su svečiais Miškogalių (dabar  Petrelių) kaime. Šalia jaunikio sėdi nuotakos tėvai – Madline Szogs-Paszehr, Christoph Paszehr ir kunigo Michael Klumbies žmona. Šalia nuotakos – jaunikio tėvai: Michael Klumbies, Katarina Klumbies ir jaunikio brolis kunigas Michael Klumbies.  1936 m. birželio 5 d.

Etnografinė-istorinė paroda „Miškogalių kaimo Pažėros ir Klumbiai“