Šokio spektaklis „Akmenimi srūvantis laikas“ Klaipėdos skulptūrų parke (+ garso takelis)

Šokio spektaklis „Akmenimi srūvantis laikas“ Klaipėdos skulptūrų parke (+ garso takelis)

Mažosios Lietuvos istorijos muziejus drauge su Šeiko šokio teatru pristato garso ir šokio spektaklį „Akmenimi srūvantis laikas“. Ši choreografinė-istorinė kompozicija – apie žmogaus kelionę, kurios metu jis pereina vandenį, ugnį, akmenį ir šlovę. Simbolinis mitinis laikas persipina su gyvenusių žmonių likimais.

Tai – jau trečiasis Šeiko šokio teatro spektaklis apie Klaipėdos miesto istoriją

Pirmieji – „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda transit Memel“ (2015) ir „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje“ (2018), kaip ir „Akmenimi srūvantis laikas“, – sukurti bendradarbiaujant choreografei režisierei Agnijai Šeiko, kompozitoriui Kristijonui Lučinskui ir scenaristei Sondrai Simanai. Kostiumų autorė Polina Nimrea į kūrybinę komandą įsilieja pirmą kartą.

Į kelionę paskui akmenimi srūvantį laiką

Spektaklio meninė realybė, fragmentiškai suausta iš istorijų ir poetinių tekstų, pristato šios vietos dvi tapatybes – tai sunaikintos senosios miesto kapinės ir jų vietoje sovietmečiu įkurta skulptūros meno ekspozicija. Parko kraštovaizdis virsta scenovaizdžiu. Kelionė prasideda pirmykščiame rojaus sode, kur auga skulptoriaus Sauliaus Šiukštos pasodintas „Augalas“ ir baigiasi ties XIX a. fortifikacine lauko kalvele, perkeista į švytintį kalną, nuo kurio viršūnės skamba vario triūbos. Tai ir kalnas-skulptūra, ir ledainė atminčiai išsaugoti ar kita galima keisčiausia metamorfozė žiūrovo vaizduotėje.

Siurrealistinėje kelionėje žiūrovus lydi pirmieji žmonės – Ieva ir Adomas – bei varnas, kelis šimtus metų gyvenantis tankiausiame parko medyje. Spektaklio žaismingumui sukurti pasitelkta tikra istorija apie papūgėles, kurias vaikai laidodavo apleistose po karo kapinėse. Varnas spektaklyje veikia kaip gilioji išmintis, o papūgėlės – kaip šio pasaulio spalvos, lengvumas ir džiaugsmas.

„Kur gyvenimas, ten mirtis. Ir atvirkščiai. Tai tarsi banguojanti marška, užmesta ant žmonijos kūno. Belieka banguoti drauge“, – sako spektaklio kūrėjai, kviesdami į kelionę paskui akmenimi srūvantį laiką.

Parko istorijos kvies pasiklausyti ir vėliau

Nuo šių metų lapkričio 1 d. spektaklio garso takelis parko lankytojams nemokamai bus pasiekiamas nuskaičius QR kodą dviejuose kompiuteriniuose terminaluose, stovinčiuose prie įėjimų į parką nuo Liepų g. ir nuo K. Donelaičio g.

▶️ Taip pat garso takelio pasiklausyti galite ir čia: Šokio spektaklio „Akmenimi srūvantis laikas“ garso takelis – YouTube

Nemokama registracija į spektaklio premjerą

~ Spalio 5 d. 18:30. Būtina registracijos forma: https://forms.gle/hMnLKDJm7JpZctCT8 (vietų nebėra)
~ Spalio 6 d. 16:30. Būtina registracijos forma: https://forms.gle/2HUXEcyMMsuBCZ6ZA (vietų nebėra)
~ Spalio 6 d. 18:30. Būtina registracijos forma: https://forms.gle/xitVgSBr5WMrGMJFA (vietų nebėra)

Spektaklio kūrybinė grupė

Scenarijaus autorė – Sondra Simana
Kompozitorius, garso takelio autorius – Kristijonas Lučinskas
Režisierė – Agnija Šeiko
Kostiumų dailininkė – Polina Nimrea
Scenografė – Sigita Šimkūnaitė
Choreografija: Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Marija Untulytė
Šokėjai: Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Marija Untulytė, LMTA Klaipėdos fakulteto Šokio katedros studentai

Projektą vykdo Mažosios Lietuvos istorijos muziejus, bendradarbiaudamas su Šeiko šokio teatru.
Projektą remia Lietuvos kultūros taryba.

Šokio spektaklis „Akmenimi srūvantis laikas“ Klaipėdos skulptūrų parke (+ garso takelis)