Balandžio 1 d. Klaipėdos skulptūrų parke buvo paminėtos filantropo, verslininko, aktyvaus Klaipėdos miestiečio Juliaus Liudviko Vynerio (Julius Ludwig Wiener) (1795-1862) 230-osios gimimo metinės.
Šaltas rytas užleido vietą jaukiam saulėtam vakarui.
Parke dirbę arboristai išjungė mašinų variklius.
Suskambo smuikininkės Monikos Venckienės atliekama muzika.
Į būrį susirinkę miestiečiai klausėsi kalbų:
▪️apie J. L. Vynerio gyvenimą ir darbus – istorikė Zita Genienė (Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus Istorijos skyriaus vedėja)
▪️apie Klaipėdos žydų bendruomenės susitelkimą ir viltis dėl ateities – Karina Calzonas (Klaipėdos žydų bendruomenės atstovė)
▪️apie planus, kaip mieste sustiprinti J. L. Vynerio asmenybės ir jo darbų atminimą, pasiūlymą ant buvusio Žydų liaudies banko (dab. Turgaus g. 3) pakabinti J. L. Vyneriui skirtą atminimo lentą – Mantas Macikas (Klaipėdos m. mero patarėjas),
▪️ apie bendruomenės susitelkimą atkurti Šv. Jono bažnyčios bokštą ir pasiryžimą šią idėją stiprinti, šviečiant visuomenę – Lilija Petraitienė (Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios atstatymo labdaros ir paramos fondo vadovė)
▪️ apie Klaipėdoje gyvenančias 77 etnines bendruomenes ir apie žmogiškąją būtinybę priimti ir suprasti kitos tautybės žmogų – Jelena Butkevičienė (Klaipėdos tautinių kultūrų centro direktorė)
Prie J. L. Vynerio kapo išgirdome liuteronų kunigo Reincholdo Moro tėvišką žodį, buvęs J. L. Vynerio labdaros ir paramos fondo direktorius Romualdas Žukauskas metaforiškai palygino dvi skirtingos formos žvakes, kuriose dega ta pati liepsna.
Renginį vedė Sondra Simanaitienė (MLIM).
Renginį organizavo Mažosios Lietuvos istorijos muziejus drauge su J. L. Vynerio labdaros ir paramos fondu, Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios atstatymo labdaros ir paramos fondu bei VšĮ „Klaipėdos Šv. Jono bažnyčios bokšto atkūrimas“
A. Darongausko ir D. Paparigos nuotr.























