Parodos „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ baigiamieji renginiai Klaipėdoje

Parodos „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ baigiamieji renginiai Klaipėdoje

Spalio 6 d. 16.00 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks parodos „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ uždarymo renginys. Čia ši Lietuvos, teatro, muzikos ir kino muziejaus parengta kilnojamoji ekspozicija svečiavosi nuo liepos 14 d., o toliau ji savo kelionę pratęs iškeliaudama į Šilutės Hugo Šojaus muziejų bei Dovilų etninės kultūros centrą.

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui skirtos parodos pagrindas – Lietuvių folkloro teatro spektaklis „Apgiedokime Prūsijos žūtį“, kurio režisierius Povilas Mataitis (libretas, pastatymas), dailininkė Dalia Mataitienė (scenografija, kostiumai). Jo premjera įvyko 1989 m. liepos 15 d., minint Žalgirio mūšio 579-ąsias metines.

Renginio metu skambės Mažosios Lietuvos dainos bei instrumentinė muzika, atliekama Klaipėdos etnokultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Kuršiukai“ (vad. Gabija Kochanskaitė, Alvydas Vozgirdas). O projekto vadovė Janina Armonaitė ne tik atsakys į visus susirinkusiųjų klausimus apie parodą, bet ir pakvies į šeimoms skirtą paskutinį edukacinį (nemokamą) susitikimą Klaipėdoje, kuris vyks spalio 7 d. 12 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje.

Parodos „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ baigiamieji renginiai Klaipėdoje