Susitikimas su spektaklio „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ dalyviais

Rugsėjo 21 d. 17 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks susitikimas su Lietuvių folkloro teatro artistais, spektaklio „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ dalyviais. Prisiminimais apie šio spektaklio kūrimą, apie lietuvių folkloro teatrą dalinsis buvę Lietuvių folkloro teatro artistai Regina Kazlauskaitė, Tomas Ladiga, Janina Armonaitė.

Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus parengė keliaujančią parodą „Apgiedokime Prūsijos žūtį“, skirtą Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-osios metinėms. Parodos pagrindas – Lietuvių folkloro teatro spektaklis „Apgiedokime Prūsijos žūtį“, kurio režisierius Povilas Mataitis (libretas ir pastatymas), dailininkė Dalia Mataitienė (scenografija, kostiumai). Jo premjera įvyko 1989 m. liepos 15 d. minint Žalgirio mūšio 579-ąsias metines. Spektaklyje skamba autentiškos Mažosios Lietuvos mirusiųjų pagerbimo giesmės, P. Dusburgiečio „Prūsijos žemės kronikos“, vaizduojančios žūtbūtines prūsų ir Kryžiuočių ordino kovas, fragmentai. Pasitelkus Prūsijos istorijos šaltinius, Švento Rašto ištraukas, M. Mažvydo „Katekizmusa prasty žadei“ ir kitą medžiagą pastatymas įprasmina tautos dvasingumą kaip amžiną vertybę.

Parodoje eksponuojami originalūs  dailininkės D. Mataitienės spektakliui sukurti kostiumai, knygos, spaudos leidiniai, senosios Prūsijos žemėlapiai, Karaliaučiaus miesto planas, lietuvninkus vaizduojantys piešiniai iš K. Schuetzo (1592 m.), F.S. Bocko (1782 m.) ir Ch. Hartknocho (1684 m.) leidinių.

Primename, jog Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje šiuo metu eksponuojama paroda „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ veiks iki spalio 8 d.

Iliustracijoje – spektaklio „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ scena. Rež. Povilas Mataitis, dail. Dalia Mataitienė, Lietuvių folkloro teatras, 1989. Vaidoto Grigo nuotr. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus

Susitikimas su spektaklio „Apgiedokime Prūsijos žūtį“ dalyviais